Szanowni Państwo, w biurze poselskim przy ul. Koszykowej 10 w Warszawie znajdują się cegiełki na rzecz budowy pomników na Krakowskim Przedmieściu – Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz ofiar tragedii smoleńskiej. W razie zainteresowania kupnem zapraszamy. Równocześnie można skontaktować się z pełnomocnikiem PiS Mokotów, Panem Radnym Patrykiem Górskim i poprzez Niego dokonać zakupu.

a23f2bc3-9fac-4edb-a934-d4a3c94e3b0d

Inicjatywę budowy pomnika prezydenta Kaczyńskiego w Warszawie – stolicy Polski, ale także mieście jego urodzenia – podjął Komitet Społeczny Budowy Pomników śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r. O jego powołaniu już w kwietniu informował Jarosław Kaczyński. Głównym zadaniem komitetu jest prowadzenie zbiórki publicznej, której celem jest „podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji, pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej”.

Wśród członków komitetu jest wiele znanych osób również spoza świata polityki: poeta Jarosław Marek Rymkiewicz, piosenkarka Halina Frąckowiak, reżyser Antoni Krauze, aktorki Katarzyna Łaniewska i Halina Łabonarska, satyrycy Jan Pietrzak, Marcin Wolski i wielu innych. W komitecie nie zabrakło przedstawicieli rządu, w tym premier Beaty Szydło, wicepremierów Piotra Glińskiego i Jarosława Gowina, ministrów Mariusza Błaszczaka, Mariusza Kamińskiego, Antoniego Macierewicza, Zbigniewa Ziobry.

O Autorze

Avatar

U podstaw ideowych programu Prawa i Sprawiedliwości leży szacunek dla przyrodzonej i niezbywalnej godności każdego człowieka. Ochrona tej godności to naczelny obowiązek i uzasadnienie istnienia wspólnoty politycznej. Godność ta jest fundamentem najbardziej elementarnych praw osoby ludzkiej. Trzy z tych praw mają szczególne znaczenie – prawo do życia, prawo do wolności i zakorzenione w solidarności ludzkiej prawo do równości.

Podobne