Ulotne

Jakub Skiba 230x326 96

W dniu 31 marca 2016 r., w czwartek
o godzinie 18.00,
w auli mieszczącej się przy ulicy
Chełmskiej 21a
odbędzie się spotkanie
z Panem Jakubem Skibą,
wiceministrem w MSWiA
w randze sekretarza stanu
na temat
„Jak Polska poradzi sobie z uchodźcami?”.

Jakub Skiba urodził się 16 maja 1961 r. w Krakowie. Ukończył historię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jest również absolwentem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. W latach 1993-1997 pracował w NIK, MSZ oraz jako pierwszy sekretarz w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ. W latach 1997-1999 pełnił funkcję dyrektora biura szefa kancelarii premiera, a w latach 1999-2001 dyrektora generalnego w GUS. Od 2005 r. był dyrektorem generalnym w MSWiA, a następnie w KPRM. W 2007 r. powołany na stanowisko członka zarządu NBP. Jakub Skiba był również członkiem Rady KSAP i Rady ds. Uchodźców.(za wPolityce.pl)
.

*
Warto kliknąć w link i przeczytać: „Na czele Rady Służby Cywilnej (organ opiniodawczy, doradczy premiera), która po uchwaleniu kodeksu urzędniczego ma zmienić nazwę na Radę Służby Publicznej, ma stanąć prof. Józefa Hrynkiewicz. Jej zastępcą ma zostać Artur Górski. W radzie mają zasiadać poseł PiS Tadeusz Woźniak oraz była sędzia TK i była dyrektor KSAP prof. Maria Gintowt-Jankowicz, a także prof. Zbigniew Cieślak, były sędzia TK i były przewodniczący Rady Służby Cywilnej. Z kolei na nowego dyrektora KSAP namaszczany jest już dr inż. Marek Haliniak, wykładowca tej szkoły.”
.

W niedzielę, 13 grudnia już po raz drugi w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego ulicami Warszawy przejdzie organizowany przez PiS Marsz Niepodległości i Solidarności.Podobnie jak w zeszłym roku marsz wyruszy o godz. 13 z pl. Trzech Krzyży w Warszawie. Uczestnicy manifestacji przejdą Alejami Ujazdowskimi przed pomnik Józefa Piłsudskiego, zatrzymując się po drodze przed pomnikiem Romana Dmowskiego.

Członkowie Komitetu PiS Mokotów zbierają się pod pomnikiem Wincentego Witosa o godzinie 12:30

*

Zapraszam na spotkanie świąteczne Komitetu PiS Mokotów,
które odbędzie się w środę 16 grudnia o godzinie 18:00
w kawiarni „Mozaika” przy ulicy Puławskiej 53.
Koszt udziału w spotkaniu wynosi 30 zł.
Zgłoszenie SMSem,
składkę można wpłacić do 14 grudnia
w biurze poselskim przy ulicy Puławskiej 130.
Ponadto nasz Skarbnik, Pani Ewa Kubisiak,
w poniedziałek 7 grudnia w godzinach 16:00-18:00
będzie przyjmowała w moim biurze
składki członkowskie oraz opłaty za spotkanie.
Artur Górski

20 czerwca 2015 r. partia PiS przedstawiła okolicznościową gazetkę „Dziękujemy”, z której treścią (w formacie pdf) można się zapoznać klikając w poniższy obrazek.
Gazetka Dziękujemy

—<>Sprawozdanie z działalności
Posła na Sejm dr. Artura Górskiego
2014 – 2015<>—
Sprawozdanie 2014 2015

Trzy Twarze ... Krystian Brodacki 459x67527 maja 2015 r., w środę o godz. 18.00 w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, w Warszawie, ul. Foksal 3/5, odbyło się spotkanie autorskie z Krystianem Brodackim, autorem biografii „moralnej prostytutki” – Juliana Haraschina – mordercy w todze, który skazał na śmierć dziesiątki ludzi Podziemia, wyjątkowej kanalii charakteryzującej się niesłychaną bezczelnością, poczuciem bezkarności, cwaniactwem i bezgranicznym sprytem. Pomocny dla Informacji Wojskowej, także PRL-owski „uczony”; jako wieloletni tajny współpracownik SB donosił na krakowskich duchownych, a przede wszystkim na swego szwagra, ks. Franciszka Macharskiego.
Spotkanie w ramach Klubu Ronina, otwarte dla szerszej publiczności, poprowadziła Teresa Bochwic.
—-<>Teresa Bochwic o Autorze i Książce<>—-

Rtm. Witold Pilecki w Auschwitz 114x149 96W okresie 25 maja – 11 czerwca 2015 r.,
w Centrum Edukacyjnym IPN Przystanek Historia im. Janusza Kurtyki
(ul. Marszałkowska 21/25, Warszawa)
w godzinach 10.00–18.00 można zwiedzać wystawę
pt. „Rotmistrz Witold Pilecki 1901–1948”.
Wstęp wolny.

—-<> Adres wystawy, godziny otwarcia i kontakt <>—-
Przy okazji można przypomnieć sobie o sprawie popieranej przez Pana Posła Artura Górskiego dotyczącej wprowadzenia „Raportu Witolda”, wspomnień Witolda Pileckiego z 1945 r. o pobycie i ucieczce z niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, do kanonu obowiązkowych lektur szkolnych.

12 – 13 czerwca 2015 r.
MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA
PRZYWÓDZTWO POLONIJNE-JEGO ROLA I WPŁYW NA
ZACHOWANIE TOŻSAMOŚCI NARODOWEJ POLSKIEJ EMIGRACJI
organizowana przez
Światową Radę Badań nad Polonią,
Instytut Nauk Historycznych,
Katedrę Nauk Pomocniczych Historii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego,
Kongres Polonii Amerykańskiej
POD PATRONATEM HONOROWYM JEGO MAGNIFICENCJI
KSIĘDZA PROFESORA DOKTORA HABILITOWANEGO
STANISŁAWA DZIEKOŃSKIEGO
REKTORA UKSW
AULA SCHUMANA – BUDYNEK AUDYTORIUM MAXIMUS UKSW
UL. KAROLA WÓYCICKIEGO 1/3, BL. 21
Wstęp wolny.

—<>Całość zaproszenia oraz formularz zgłoszeniowy i program konferencji<>—

Polecamy szczególnie odczyt informatyka z Francji,
Pani Doktor Nauk Technicznych Moniki Obrębskiej
na temat Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Polskich we Francji
i jego blisko 100-letniej historii,
który odbędzie się
w sobotę 13 czerwca 2015 r. około godziny 13.00.

—<>Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Polskich we Francji<>—
*
Z okazji 25 lat samorządu Pan Poseł Artur Górski zaprasza na piknik rodzinny, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 31 maja, na Skwerze im. Grupy AK „Granat” (róg ul. Puławskiej i ul. Woronicza), w godzinach 10.00-15.00. W programie: pokazy taneczne, taekwondo, gimnastyki, szermierki. Dla dzieci warsztaty plastyczne, ceramiczne, ekologiczne, animacje, konkursy sportowe. Dla dorosłych Targ Śniadaniowy, podczas którego można spróbować niezwykłych potraw i zakupić ekologiczną żywność prosto od producentów. Od godz. 13:00 – 13:30 występ Zespołu Artystycznego Gawęda. Animacje plastyczno – ekologiczne oraz warsztaty pszczelarskie.
Organizator: Urząd Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy. Wstęp wolny.
W czasie pikniku będziemy rozdawali ulotki PiS. Prosimy o zgłoszenie się do Pani Moniki Rzemieniewskiej-Kuszpitna na niedzielę w godzinach 10.00-12.30 lub 12.30-15.00.
*
Polska Wielki Projekt Warszawa B314-17 maja 2015 r.
w Warszawie
odbędzie się
Kongres Polska – Wielki Projekt
osoby zainteresowane uczestnictwem
są serdecznie zapraszane
do rejestracji na stronie
—- <> polskawielkiprojekt.pl

.      .
 .     .
 .    .
  .   .
  .  .
   ...
   ...
  .  .
  .   .
 .    .
 .     .
.      .


*

17 maja 2015 r., , w niedzielę, przypada 20. rocznica śmierci śp. Ks. Jerzego Chowańczaka, absolwenta VI LO im. Tadeusza Reytana, wybitnego duszpasterza i proboszcza Parafii św. Michała na Mokotowie. Tego dnia w jego intencji zostaną tam odprawione dwie Msze św. – o godz. 10.30 i o 13.00, o godz. 19.00 posłuchamy w kościele wspomnień o ks. Chowańczaku a po Mszy św. o godz. 10.30 wychowankowie zapraszają na spotkanie modlitewne przy Jego grobie przy ul. Wałbrzyskiej.
—-<>Zobacz źródło informacji.

*
720x486 96
*
12 maja 2015 r., we wtorek o godz. 17.30 w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia”, Warszawa, ul. Marszałkowska 21/25 odbędzie się prezentacja polskiego wydania książki Alfreda A. Reischa „Nieznany front zimnej wojny. Tajny program dystrybucji książek za żelazną kurtyną”. na którą zapraszają Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu i Węgierski Instytut Kultury w Warszawie. W dyskusji wokół książki udział wezmą: dr Małgorzata Choma-Jusińska, dr Łukasz Kamiński, Andrzej Mietkowski, Marek Rudzki i dr Janos Tischler (prowadzenie).
—<> Więcej informacji pod tym linkiem.