Dziś, w 76. miesięcznicę katastrofy smoleńskiej rusza zbiórka pieniędzy na budowę pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz wszystkich, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem – informuje „Gazeta Polska Codziennie”. Publiczna zbiórka potrwa do końca marca 2018 r.

Według informacji podanej przez „GPC”, zbiórka funduszy na rzecz budowy monumentów rozpocznie się oficjalnie 10 sierpnia. „Wolontariuszy zbierających datki będzie można spotkać na razie tylko w Warszawie przez kolejne miesiące podczas uroczystości patriotycznych, świąt i obchodów rocznicowych” – informuje Jan Przemyłski.

Przypomnijmy, że informację o powołaniu Komitetu Budowy Pomników ofiar katastrofy smoleńskiej i Lecha Kaczyńskiego ogłosił w kwietniu prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Inicjatorami powołania komitetu byli przedstawiciele środowisk politycznych, kulturalnych oraz mediów. Wśród nich m.in. Halina Frąckowiak, Andrzej Gwiazda, Katarzyna Łaniewska, Jan Pietrzak, ks. Stanisław Małkowski, Jarosław Marek Rymkiewicz, Bronisław Wildstein, Tomasz Sakiewicz, oraz Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin i wielu innych polityków.

Według ówczesnej zapowiedzi Kaczyńskiego, pomniki mają znajdować się w Śródmieściu, zapewne na Krakowskim Przedmieściu, zaś ich odsłonięcie planowane jest na ósmą rocznicę tragedii czyli 10 kwietnia 2018 roku.

za Telewizja Republika

O Autorze

Avatar

U podstaw ideowych programu Prawa i Sprawiedliwości leży szacunek dla przyrodzonej i niezbywalnej godności każdego człowieka. Ochrona tej godności to naczelny obowiązek i uzasadnienie istnienia wspólnoty politycznej. Godność ta jest fundamentem najbardziej elementarnych praw osoby ludzkiej. Trzy z tych praw mają szczególne znaczenie – prawo do życia, prawo do wolności i zakorzenione w solidarności ludzkiej prawo do równości.

Podobne