Wejście z flagą
Materiały dokumentujące przebieg uroczystości można znaleźć w internecie i umieszczanie ich tutaj lub linkowanie ich tutaj nie ma większego sensu.
Naturalnie, co innego przeczytać wystąpienia, co innego obejrzeć w telewizji, a zupełnie co innego na żywo…
Natomiast smaczek, który został poniżej przedstawiony nie jest dość dobrze opisany 🙂
Opublikowane zdjęcia zostały wykonane (orientacyjnie) między 19:30, a 20:15.
Nieopodal Pałacu Prezydenckiego, przy ścianie UW rozłożył się KOD (ten „pierwszy”) w sile 13 wiernych działaczy kościoła latającego potwora spaghetti wraz ze swoim arcykapłanem Mateuszem K. otoczonych 18 policjantami. Miny przechodniów od obojętnych poprzez zniesmaczane z przewagą ironicznych uśmiechów. Moim zdaniem policjanci byli potrzebni po to, żeby nie można było przeprowadzić prowokacji 🙂
Podobno wcześniej było 42 policjantów i proporcjonalnie więcej demonstrujących spaghetti.
Furorę zrobił Pan w koszulce z logo PiS, który rozstawił dwa plakaty z lewej strony, tuż obok kordonu Policji, prawie wszyscy robili Mu zdjęcia:
Pan z dwoma transparentami
Po jakimś czasie Pan przesunął się lewo robiąc miejsce kolejnym dwóm Panom z transparentem. Napis na koszulce jednego z Panów jest tak mylący, że po przeczytaniu treści transparentu (trzy razy, nie znam się na awangardowej poezji 🙂 ) napis na koszulce przeczytałem jeszcze raz, tym razem staranniej. Wszyscy robili Im zdjęcia:
Dwóch panów z transparentem

Program_Obchodów_VI_Rocznicy_Katastrofy_Smoleńskiej_10.04.2016r.

O Autorze

Avatar

U podstaw ideowych programu Prawa i Sprawiedliwości leży szacunek dla przyrodzonej i niezbywalnej godności każdego człowieka. Ochrona tej godności to naczelny obowiązek i uzasadnienie istnienia wspólnoty politycznej. Godność ta jest fundamentem najbardziej elementarnych praw osoby ludzkiej. Trzy z tych praw mają szczególne znaczenie – prawo do życia, prawo do wolności i zakorzenione w solidarności ludzkiej prawo do równości.

Podobne