Narodowy Dzień Pamięci
Żołnierzy Wyklętych
1 marca 2015r.">

Andrzej Duda, Kandydat PiS na prezydenta inauguruje dziś akcję Wywieś biało-czerwoną flagę 1 MARCA!
Szczegółowy plan obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
w Warszawie.

Powyższy plan nie prezentuje wszystkich inicjatyw związanych z tegorocznymi warszawskimi obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
.

Na Mokotowie w ramach obchodów, w niedzielę 1 marca:

Patryk Górski czyta tekst wystąpienia Artura GórskiegoO godz. 13.00 przy kościele św. Katarzyny na Służewiu (ul. Fosa) odbyło się zakończenie Warszawskiej Masy Krytycznej śladami Żołnierzy Wyklętych oraz złożenie kwiatów na starym cmentarzu parafialnym przy głazie i „Kapsule czasu” w miejscu pochowania w 1965 r. szczątków ofiar kontrwywiadu wojskowego.
O godz. 13.30 przy Pomniku Ofiar Terroru Komunistycznego złożono wieńce i w ramach uroczystości m.in.
.
Pan Radny Patryk Górski odczytał napisany specjalnie na tą okoliczność tekst wystąpienia swojego brata, Pana Posła Artura Górskiego.
Tutaj można zapoznać się z pełnym tekstem tego wystąpienia
pod tytułem „Hołd Żołnierzom Niezłomnym”.

.

Więcej zdjęć z uroczystości pod Kościołem Św. Katarzyny
[Pomnik Ofiar Terroru Komunistycznego]


O godz. 14.30 odbyło się spotkanie na Cmentarzu na Służewiu przy ul. Wałbrzyskiej, w miejscu potajemnych pochówków [Krzyż w narożniku cmentarza].
.
A.S.Duda na RakowieckiejPan Poseł Parlamentu Europejskiego
kandydat PiS na Prezydenta RP
Dr Andrzej Sebastian Duda
o godz. 15.00 wziął udział w obchodach i złożeniu kwiatów pod tablicą upamiętniającą Rotmistrza Witolda Pileckiego na ul. Rakowieckiej 37.
Pomimo kampanii wyborczej o godz. 19.30 udało Mu się wziąć również udział w Koncercie Panny Wyklęte w Klubie Palladium przy ul. Złotej 9.

O Autorze

Avatar

U podstaw ideowych programu Prawa i Sprawiedliwości leży szacunek dla przyrodzonej i niezbywalnej godności każdego człowieka. Ochrona tej godności to naczelny obowiązek i uzasadnienie istnienia wspólnoty politycznej. Godność ta jest fundamentem najbardziej elementarnych praw osoby ludzkiej. Trzy z tych praw mają szczególne znaczenie – prawo do życia, prawo do wolności i zakorzenione w solidarności ludzkiej prawo do równości.

Podobne